WSOP’u Kazanan Scott Blumstein Açıkladı: Şampiyon Olduktan Sonra Değişen Bir Şey Olmadı!
  • 12/22/2017

WSOP’u Kazanan Scott Blumstein Açıkladı: Şampiyon Olduktan Sonra Değişen Bir Şey Olmadı!

WSOP Şampiyonluğunu 2017 yılında Scott Blumstein elde etti. Blumstein şampiyonluk ödülü olarak 8 milyon doların da sahibi oldu. Aynı zamanda WSOP’u kazanan en genç oyuncu da olan Blumstein, şampiyonluktan sonra hayatında değişen herhangi bir şeyin olmadığını, her şeyin aynı biçimde devam ediyor olduğunu söyledi.

Poker oyununda profesyonelliğe 2016 senesinde adım atan Scott Blumstein, WSOP 2017 oyununun final etabında baştan sona kadar öndeydi. Finalde şampiyon olmayı başaran Blumstein, yaşadıklarıyla ilgili geçtiğimiz günlerde bir gazeteye konuştu. Röportajda Blumstein’a şampiyon olduktan sonra hayatının nasıl olduğu soruldu.

Genç oyuncu verdiği cevapta, değişen herhangi bir şeyin olmadığını söyledi. Blumstein, şu anda bundan sonrası için bir karar vermeye çalıştığını ifade etti. Poker oyunuyla ilgili bir hedefinin olmadığını kaydeden Blumstein, turnuvaların ve pokere dair bir şeylerin kendisini çekmediğini ifade etti. Oyunun her geçen gün daha fazla zorlaştığını kaydeden genç oyuncu, pokeri alt ettiğini düşündüğünü sözlerine ekledi.

Bundan sonrası için yüksek miktarlı turnuvalara girmenin kendisine sıcak gelmediğini belirten Blumstein, “Artık ispatlayacak bir şeyim yok. Bu nedenle poker bana çok da cazip gelmiyor” dedi. Final masasıyla ilgili ise Blumstein, “Küçük yaşlarımdan beri final masalarını takip ediyorum. En eğlenceli final masalarından birisinde şampiyon oldum. Bunun için de ayrıca mutluyum” ifadelerini kullandı.

Genç oyuncunun başka bir poker turnuvasına katılıp katılmayacağına dair henüz bilgi bulunmuyor. Ancak Blumstein, pokerle ilgili bir gelecek düşünmediğini ısrarla vurguluyor. Bu tip kararların alınmasının ardından yüksek miktarlı turnuvalara giren şampiyonların çok olması sebebiyle Blumstein’ın da bu kararından döneceği varsayımları yapılıyor.